Pracując z parami, które destrukcyjnie się kłócą, wyraźnie widzimy, że jedną z ważniejszych przyczyn kryzysu w ich małżeństwie to właśnie brak zdrowych granic. Niestety często są uwikłani w niebezpieczną pułapkę – jeśli powiedzą NIE, muszą się liczyć z poczuciem winy, jeśli powiedzą TAK, poczują się wykorzystani i zmuszeni do robienia rzeczy, których nie chcą robić. W konsekwencji zamiast elastycznych i przepuszczalnych granic, które mają za zadanie chronić, stawiają masywne mury zbudowane ze złości, lęku lub milczenia. Nic dziwnego, że ich kłótnie nabierają mocy i relacja zapętla się wokół narastających pretensji i oskarżeń.

Prawda jest taka, że jasno wyznaczone granice w relacji pozwalają określić, gdzie kończę się ja i zaczyna druga osoba – zarówno w kontekście fizycznym, jak i emocjonalnym.  Jeśli ten temat jest dla Ciebie ważny i aktualny, koniecznie obejrzyj to nagranie. To ponad 40 minut wiedzy i naszego doświadczenia, poparte przykładami z życia.  

Jesteście gotowi, by pozbyć się destrukcyjnych kłótni?

Kliknij tutaj i wybierz naszą sprawdzoną metodę i zapisz się na warsztaty “Wolni od destrukcyjnych kłótni” lub zarezerwuj terapię indywidualną dla par.

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

You have Successfully Subscribed!