Bitwa o myśli, jedna z ważniejszych do wygrania

Dlaczego ta bitwa jest tak istotna? Ponieważ od jej wyniku zależy szczęście w każdej relacji. Niestety obserwujemy narastający trend rozwodów, nieszczęśliwych relacji i destrukcyjnych kłótni. Ze smutkiem patrzymy jak dużo par zapętliło się w swojej szarpaninie.

Destrukcyjne scenariusze i destrukcyjne myśli

Pewnie pamiętasz chwile, w których Twój umysł zapędził się w snucie różnych scenariuszy: “jak on powie mi, że…, to ja odpowiem mu tak:…” albo ” jak on znowu tego nie zrobi, to ja powiem to…”.

Niektórzy z nas mogą całymi godzinami prowadzić tego typu rozmowy z samym sobą. Wydawałoby się, że to tylko myśli, więc o co tyle rabanu. A wiesz, że nasz mózg nie odróżnia faktów od wyobrażeń? Może zdarzyć się nawet tak, że w czasie wyobrażania sobie negatywnych scenariuszy popłyną Ci z oczu łzy. Oznacza to, że odczujesz emocje w taki sam sposób, jak gdyby to wydarzało się to naprawdę.

Tak samo dzieje się z negatywnymi myślami na temat drugiej osoby

Negatywne myśli na temat drugiej osoby wzbudzają w nas emocje, takie jak niechęć, obrzydzenie, odraza, złość, frustracja itp. Ciężko wtedy wykrzesać z siebie życzliwość i sympatię, które warunkują szczęście w relacji.

Jeśli podsycasz złe myśli, to tak jakbyś siedział/siedziała na beczce prochu. Wystarczy mała iskierka i 💥BUUUM! A potem dziwisz się, że znowu to się wydarzyło…

💕Nie oznacza to, że jeśli czujemy się szczęśliwi w naszym małżeństwie, wady męża/żony nas nie drażnią. Nic podobnego. Czasami nawet mogą doprowadzić nas do szaleństwa. Jednak nadal pozostaje przekonanie, że mąż/żona zasługuje na szacunek i uznanie. Bo w naszym umyśle bitwę wygrywają dobre myśli!

Możesz powiedzieć: “ale mój mój mąż/moja żona jest tak wredny/wredna, że nie jestem w stanie wykrzesać z siebie odrobiny uznania. I co wtedy?”. W takiej sytuacji masz dwie możliwości: nadal podsycać złe myśli na jej/jego temat 🔥, albo zacząć dostrzegać te cechy, zachowania lub umiejętności, za które możesz ją/jego podziwiać.

W pierwszym przypadku zostaniecie nadal na beczce prochu i już wiesz, co wkrótce najprawdopodobniej się wydarzy.

W drugim, dajesz sobie szansę na rozbrojenie tej bomby💣. I choć na początku może być Ci trudno, z czasem dostrzeżesz ile dobrych spraw wydarza się między Wami. Bo przecież każdy z nas ma wady i zalety. Skąd więc pomysł, żeby dostrzegać tylko wady?

Jesteście gotowi, by pozbyć się destrukcyjnych kłótni?

Kliknij tutaj i wybierz naszą sprawdzoną metodę i zapisz się na warsztaty “Wolni od destrukcyjnych kłótni” lub zarezerwuj terapię indywidualną dla par.

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

You have Successfully Subscribed!